google-site-verification: googleb03ce70a78e281c0.html

املاک اشرف زاده

​031-36636805-6
بازگشت به صفحه اصلی

مزایا و معایب استفاده از دیوار سبک به جای دیوارهای سنتی

دیوار خشک

Dry wall

 

 

عایق بودن ساختمان

وقتی میگوییم 70% سیو انرژی داریم به این معنی است که با 30% مصرف انرژی میتوانیم به دمای مطبوع برسیم که باعث کاهش 50 تا 70% آلودگی ها میشود شما اگر ازوسایل خنک کننده با سنسورهای حرارتی استفاده میکند در صورتی که ساختمان شماعایق باش دوبا تنظیم ترموستات روی در جه حرارت مطلوب شما مقدارکارکرد وسیله سرمایشی یا گرمایشی کاهش چشمگیریم می بابد. که خود باعث کاهش هزینه های برق ،آب وگاز و استهلاک دستگاهها میشود  

ما باید کولرهای آبی را حذف کنیم چرا که مصرف آب قابل توجهی دارد. یعنی ما با عایق کاری صحیح میتوانیم انرژی مصرفی یک سال را درسه سال مصرف کنیم.

 

سبک سازی

 با توجه به وزن بالای مصالح سنتی از جمله سفال، ملات سیمان، گچ، خاک ... با جایگزین شدن مصالح سبک ازجمله هبلکس، بلوکهای سبک، بردها و به طور کلی سیستمهای درای وال با وزن کم که باعث کاهش چشمگیر بارمرده ساختمان و کاهش مصرف فولاد و بتن در اسکلت میشود و همچنین باعث کاهش ابعاد تیر و ستون به علت کاهش بارهای مرده ساختمان میشود و همچنین تغییرات داخلی ساختمان در سالهای بعد بسیار آسانترمیشود و نخاله های ساختمانی را کاهش میدهد.

 

 

دوستار و حامی محیط زیست

  پایه و اساس  ساختمان های گروه پژوهشی هارمونی در راستای حفظ محیط زیست و آسایش و آرامش افرادی است که در آن ساختمان زندگی خواهند کرد و تمام تلاش خود را جهت کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش مصرف سوخت های فسیلی  و همچنین کاهش مصرف برق از مزیتهای این ساختمان ها میباشد که در دراز مدت نشان داده خواهد شد.  بیشتر مصالح مصرفی قابل بازیافت میباشند

همانطورکه میدانید هرچند سال ساختمانها تخریب و ازنو ساخته میشوند که این باعث از بین رفتن سرمایه های ملی مردم میشود. با افزایش عمر مفید ساختمان باعث جلوگیری از بین رفتن سرمایه شده و در نتیجه میتواند در صنایع دیگر استفاده گردد.

  گروه پژوهشی هارمونی در مورد این مساله نیز پژوهشهایی انجام داده و با اجرای صحیح تاسیسات و همچنین استفاده از المان های استاندارد باعث افزایش عمر ساختمان شده است.

 

 

ساختمان های مقاوم در برابر زلزله

با اجرای صحیح وال پست وفرم بندی دیوارها و همچنین استفاده از مصالح سبک باعث افزایش شکل پذیری سازه و همچنین عملکرد قابل قبول دیوارها در هنگام زلزله میتوانند تا حدودی حرکت کرده و نیروی جانبی وارد بر خود را به سازه ها منتقل نمایند که این خود باعث افزایش پایداری اینگونه دیوارها دربرابر نیروی جانبی زلزله میباشد و تا زمان پایداری تیر و ستون دیوارها هم پایدارخواهد بود

 

 

مقاوم در برابر آتشسوزی

  پنلهای دیوار خشک طوری طراحی و ساخته شده اند که بیشترین مقاومت را در مقابل سرایت آتش دارند. با استفاده از مصالحی از جمله پشم سنگ، هبلکس و مواردی که ار این سازه ها استفاده میگردند، دیوارها مانع از سرایت حریق میگردند. 

 

قابل دسترس بودن تاسیسات و افزایش طول عمرساختمان

 گروه هارمونی با اجرای رایزرها و همچنین دیوارهای  خشک باعث شده تمامی تاسیسات قابل دسترس باشد و در نتیجه تعمیرات بسیار راحت و تخریبها کمتر خواهد شد.

  

 

   گروه پژوهشی و مهندسی ساختمان هارمونی

 

 

 

 

صفحه اصلی
لیست مقالات
دیوار هارمونی

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش